Grand Final Results Are In!

Male Ages 9-11

4 U9 Cup
Manly United FC vs St Albans Saints Blue Boys
2 3 U10 Cup
Southern Districts FC vs Essendon United RFI
0 1 U11 Cup
Manly United FC vs St Albans Saints
6 U9 Plate
Forest Killarney FC Bombers & Gunners vs Shellharbour JFC U9’s
1 3 U10 Plate
Balmain DFC Roar vs Wagga City Wanderers Academy
0 4 U11 Plate
Northbridge FC White Lightning vs Keilor Park FC Eagles
2 U9 Shield
Belnorth FC Typhoons vs Easts FC Bayern
1 2 U10 Shield
Griffith FC vs Easts FC Barcelona
0 2 U11 Shield
Griffith FC vs Forest Killarney FC U11

Male Ages 12-14

3 U12 Cup
Singok PS vs Bentleigh Greens
0 1 U13 Cup
Auckland Football vs Canberra United Academy U13 Boys
0 1 U14 Cup
Fraser Park vs Auckland Football
1 U12 Plate
Belconnen United FC U12 BUDS vs Harbord Seasiders United U12
0 1 U13 Plate
Townsville Saints Dragons vs Northbridge FC Academy U13
0 2 U14 Plate
Connells Point Rovers vs Shellharbour JFC U14
2 U12 Shield
Griffith FC vs Belnorth FC Devils
1 2 U13 Shield
Northbridge FC Bullets vs Illaroo FC
1  (Connells Point Rovers win 3-1 on penalties)

Male Ages 15+

4 U15 Cup
Mudgee Hyundai vs Lourdes SC
0 1 U16 Cup
Tigers FC vs Canberra United Academy U15 Boys
0 1 U18 Cup
International Football School vs Monaro Panthers FC
1 U15 Plate
Lambton Jaffas vs Harrington United FC Green
0 2 U16 Plate
Beachside FC vs Belconnen United FC Blue Devils
0 2 U18 Plate
Marist FC vs International Football School Blue
1 U16 Shield
Orange City United FC vs Harington United FC

Female All Ages

2 U10 Cup
Balmain DFC vs Majura FC Red Storm
0 2 U12 Cup
North Shore Mariners G12 Yellow vs Canberra United Academy U12 Girls
1 3 U14 Cup
Football Mid North Coast vs North Shore Mariners
0 U11 Cup
Maccabi Hakoah Magic vs Gladesville Sharks
0 2 U12 Plate
Balmain DFC vs Hornsby Heights
0 3 U14 Plate
Concord Juniors vs Weston Molonglo FC Magpies
(Gladesville Sharks win 4-3 on penalties) 2 U13 Cup
Interlions FC WPL 2 vs Shellharbour JFC U13 Girls
0 1 U16 Cup
North Shore Mariners Academy G16A vs Belconnen United FC Blue Devils
3 U11 Plate
Belsouth FC vs Concord Juniors
 2  2 U13 Plate
Lane Cove Lightning vs Belnorth FC
1 1 U18 Cup
International Football School vs Canberra United Academy U14 Girls
(International Football School win 6-5 on penalties)

Register your interest for Kanga Cup 2017! 2 – 7 July.

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

Everything you need to know

Rules and Regs

Click here for a copy of the 2016 Tournament Rules & Regulations

calendar icon

Key Dates

Saturday 2 July

Canberra Teams Sign On and C&M Meeting @ Pavilion on Northbourne

Sunday 3 July

Interstate/International Teams Sign On and C&M Meeting @ Pavilion on Northbourne

Sunday 3 July

Opening Ceremony @ Stage 88

Award Winners

Click here to see the teams & players who took out the 2016 NSR Kanga Cup awards!

Our Partners